Salonumuz tamamen hijyenik koşularda olup sınırlı sayıda abone kabul etmektedir
İLETİŞİM
Bizimle tanışmak için salonumuza davetlisiniz
Pancarlı mah Necmi bayram cad 47 numara Şehitkamil/Gaziantep
Bireysel Terapi
HİZMETLERİMİZ
Bireysel Terapi

Depresyon: Depresyon, bireylerin kendini psikolojik olarak iyi hissetmediği, çok uzun süreler devam edebilen ve günlük hayatı etkileyen psikolojik bir rahatsızlıktır.

Kaygı(Anksiyete)Bozukluğu: Anksiyete bozukluğu olan kişilerde, yoğun, sürekli devam eden bir endişe hali ve günlük hayatta rastlanılan durumlara karşı korku vardır. Panik atak krizleriyle de kendini gösterebilir.

Takıntı(obsesif kompulsif) Bozuklukları: Obsesif kompulsif bozukluk, takıntılı düşüncelerle (obsesyonlar) ve bu düşüncelerin neden olduğu zorlantılı davranışlarla (kompulsiyonlar) tanımlanan ruhsal bir hastalıktır.

Fobi:Dışardan gelen tehlikelere karşı verdiğimiz duygusal yöndeki tepkilere korku adı verilir. Fobilerimiz de hissettiğimiz korkuların bir çeşididir. Bir duruma karşı duyulan korkunun kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkilemesine fobi denir.

Cinsel Bozukluklar:Cinsel işlev bozuklukları, cinsel aktivite sırasında bireyin tatmin olmasını engelleyen herhangi sorun olmasıdır.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu:Travma sonrası stres bozukluğu kişiyi aşırı korkutan, dehşet içinde bırakan, çaresizlik yaratan, çoğu kez olağan dışı ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşen olayların tetiklediği bir ruhsal travma ya da ruh sağlığı durumudur.

Panik Bozukluk ve Panik Atak:Panik atak, aniden ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan, kişide yoğun kaygı,korku ve panik hissi yaratan bir ruhsal bozukluktur.Panik bozukluk, tekrarlayan ve ne zaman olacağı tahmin edilemeyen panik ataklar ile karakterizedir. Mental bozuklukların tanısal ve istatiksel kılavuzuna göre (DSM) ani başlayan ve dakikalar içerisinde zirveye ulaşan yoğun korku ve rahatsızlık hissi olarak tanımlanmıştır.

Dikkat Eksikliği Hiperaktive Bozukluğu:Nörolojik tabanlı bir gelişim bozukluğu olan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tipik olarak çocukluk çağında, Dikkatsizlik ve/veya aşırı hareketlilik/hiperaktivite, Unutkanlık, İlginin kolayca başka bir yere kayması belirtileriyle ortaya çıkmaktadır.

Bağımlılık:Bağımlılık; bir maddenin ruhsal, fiziksel ya da sosyal sorunlara yol açmasına rağmen, alımına devam edilmesi, bırakma isteğine karşılık bırakılamaması ve maddeyi alma isteğinin durdurulamamasıdır.

Öfke Kontrol Bozukluğu:Bireyin sözlü veya fiziksel şiddet gibi öfke belirtilerini kontrol edememesi ve bu belirtilerin tehlikeli davranışlarla sonuçlanması