Salonumuz tamamen hijyenik koşularda olup sınırlı sayıda abone kabul etmektedir
İLETİŞİM
Bizimle tanışmak için salonumuza davetlisiniz
Pancarlı mah Necmi bayram cad 47 numara Şehitkamil/Gaziantep
Hakkımızda

HAKKIMIZDA        


Olea Sağlıklı Yaşam ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi (eski adıyla Olea Psikoloji), 2018 yılında Uzm. Psk. Tuğba Çakıroğlu tarafından, bir danışmanlık merkezi olarak kuruldu. Olea Sağlıklı Yaşam ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kuruluş amacı psikoloji konusunda hizmet vermek, ülkemizde çok tanınmayan ve korkulan “Psikoloji Bilim Dalını” halka tanıtmak, psikolojinin önemini anlatmak, insanların psikolojiden faydalanmalarını sağlamak, psikoloji korkusuna son vermek ve karışımı sağlamaktı.
Zaman içinde gelen yüksek başarılar ve danışanların yoğun memnuniyeti ile birlikte, 2019 yılında kliniği büyütme kararı alındı, birlikte çalışılması gereken alanlar belirlendi ve Hatice Kübra Çakıroğlu ile ortak bir projeyle Olea Psikoloji konsept değiştirerek OLEA SAĞLIKLI YAŞAM VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ Ltd Şti ismiyle hizmet vermeye başladı.
Olea Sağlıklı Yaşam ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi mesleğinde başarıları ile isim yapmış profesyoneller ile kurumsal bir ortamda en iyi, en kaliteli ve bilimsel hizmeti sizler için en konforlu ve huzurlu ortamda vermeye çalışmaktadır.                                                                   

NEDEN İSMİMİZ OLEA ?


Olea, zeytingiller (Oleaceae) familyasından kışın yaprağını dökmeyen, her dem yeşil boylu çalıları içeren bitki cinsidir
İsmimiz varolmuş her din, dil,ırk, cinsiyet için, gelecek ve geçmiş için aynı anlamı vermeli, ölümsüzlüğü, barışı, yeniden doğuşu, bilgeliği temsil etmeliydi ve doğadan gelmeliydi. Ve tek bir ağacın geçmişten geleceğe ölümsüzlüğü ve bilgeliği temsil etmekten vazgeçmeden, tüm mitlere ve dinlere adını yazdırmayı başarmış, kutsal kabul edilmiş olduğunu gördük. “Zeytin”.
Efsaneye göre Havva ile birlikte yasak meyveyi yiyerek cennetten kovulan Adem, Tanrı’dan kendisini ve tüm insanlığı bağışlamasını diler. Oğlu Şit’i cennet bahçesine gitmesi için görevlendirir. Cennet bahçesinin bekçiliğini yapan melek, Şit’in duası üzerine ona üç tohum verir. Melek, bu tohumları babası Adem öldüğünde onu toprağa gömmeden ağzına yerleştirilmesi gerektiğini söyler. Adem kısa süre sonra ölünce, Hebron Vadisi’ne gömülürken ağzına bu üç tohum konulur ve gömüldüğü yerde üç ağaç yeşerir; zeytin, sedir ve servi. Bu ağaçlar Tanrı ve insan arasında barışı sağlamıştır. Mısır’da tanrıça Isis, Yunan mitolojisinde Athena, tufanın bitişini temsilen Nuh, Kuran-ı Kerim, İncil, Solon kanunları ve daha bir çok kaynakta zeytin cennetin ve bilgeliğin ağacı. İşte bu yüzden ben de yaratılışın ilk ağacı olan ata ağacımız zeytini seçtik. OLEA tüm danışanlarımıza ve yaratılmış bütün varlıklara şifa olsun, bereket olsun. Yeniden hayata tutunmak için bir adım olsun.